Skip to main content Skip to search

Niemiecki VAT Umsatzsteuer

Niemiecki VAT (Umsatzsteuer)

Zajmujemy się rejestracją Vat i składaniem deklaracji vat na terytorium Niemiec.

Prowadząc sprzedaż wysyłkową towarów z Polski do Niemiec (po przekroczeniu rocznego limitu 100.000 EUR lub po rezygnacji z tego limitu) na Amazon, Ebay, własny sklep www, musisz spełnić kilka obowiązków w zakresie podatku Vat w Niemczech, które dotyczą polskich firm z siedzibą na terenie Polski.

 

Dzięki temu rozwiązaniu, możesz oferować swoje produkty z niemieckim 19% VAT (Mehrwertsteuer), odliczając wcześniej w pełnej wysokości polski 23% VAT. Tym samym, pozostawiając ceny netto na takim samym poziomie możesz jednocześnie zwiększyć marżę o 4% przy sprzedaży dla klientów detalicznych. Jeżeli wśród Twoich klientów są firmy, które nie posiadają „unijnego” numeru identyfikacji podatkowej, faktury z 19% VAT też będą dla nich korzystne, ponieważ będą mogli rozliczyć  niemiecki VAT (MwSt.) zawarty w cenie produktu.

Miesięczne lub kwartalne deklaracje VAT (Umsatzsteuer-Voranmeldung) przygotujemy dla Ciebie profesjonalne biuro niemieckiego księgowego z uprawnieniami doradcy podatkowego (Steuerberater) już od 50 EUR miesięcznie.