Skip to main content Skip to search

SPRZEDAŻ ZAGRANICZNA

Niemiecki adres do wysyłek i zwrotów

umożliwia realizację jednocześnie 2 celów :

 • poinformowanie klienta, że wysyłka będzie się odbywała z terenu Niemiec
 • zminimalizowanie kosztów obsługi  zwrotów konsumenckich i ewentualnych reklamacji

Dysponując możliwością wysyłki bezpośrednio z Niemiec zyskujesz ogromną korzyść marketingową w komunikacji z klientem. Klient wie, że wysyłka będzie odbywała się z Niemiec, dostawa nastąpi szybko i jest przewidywalna. Wpływa to też na bezpieczeństwo transakcji – kupujący wie, że w sytuacji gdy będzie chciał odstąpić od umowy, jego prawa konsumenta będą respektowane, a towar będzie mógł odesłać na adres w Niemczech, a nie do Polski. Wiele badań potwierdza regułę, że ułatwienie klientowi możliwości zwrotu towaru (etykieta zwrotna, jasna i łatwo dostępna informacja na temat procedury zwrotu) wcale nie zwiększa ryzyka zwrotu, ma za to duży wpływ na jego decyzję o zakupie.

Adres do zwrotów pozwala radykalnie zminimalizować koszty zwrotów konsumenckich ale także związanych np. z reklamacjami. Koszt przesyłki importowej z Niemiec do Polski to min. 25 EUR, a w sytuacji gdy kupujący chce samodzielnie odesłać towar do Polski, koszt zwrotu to min.16 EUR. W Eurohermes koszt przesyłki od niemieckiego klienta do naszego magazynu w Goerlitz wynosi od 4,50 do 5,90 EUR (do 31,5 kg), a obsługa zwrotu (przyjęcie na magazyn, magazynowanie, raportowanie, konsolidacja i ewentualnie wysłanie z Polski na dowolny adres) w każdym planie abonamentowym jest bezpłatna.

Zgodnie z niemieckim prawem konsumenckim , które obowiązuje również w stosunku sprzedawców mających siedzibę zagranicą i sprzedających wysyłkowo do Niemiec,  konsument ma prawo do zwrotu towaru zakupionego na odległość w ciągu 14 dni (Rückgaberecht bei Verbraucherverträgen).  Zawsze w takim przypadku koszty dostawy, które zapłacił konsument i są wyszczególnione na fakturze / paragonie,  muszą mu być zwrócone w pełnej wysokości. Koszty przesyłki zwrotnej ponosi kupujący. Szczególne uregulowanie w tym zakresie wprowadził Amazon, wymagając by sprzedawca udostępniał adres do zwrotów w każdym kraju w którym prowadzi się sprzedaż. Jeżeli taki adres nie będzie zapewniony, sprzedawca musi pokryć koszty przesyłki zwrotnej.

Jeżeli przesyłka zwrotna waży poniżej 31,5 kg, sprzedawca nie ma obowiązku odbierać przesyłkę od klienta za pośrednictwem kuriera. Konsument może sam nadać przesyłkę na poczcie , paczkmacie lub w PaketShop.

Decydując się na którykolwiek z planów abonamentowych, otrzymujesz niemiecki adres nadawczy z Twoją nazwą handlową.

Bezpłatna obsługa zwrotów i korespondencji

W każdym z abonamentów masz  zagwarantowaną bezpłatną obsługę zwrotów i korespondencji w naszym biurze w Niemczech. Obsługa korespondencji obejmuje przyjęcie i odesłanie bezpłatnie pod wskazany adres w Polsce korespondencji pocztowej do 500 g. Kody aktywacyjne do usług elektronicznych ja również pozostała korespondencja może być digitalizowana

Niemieccy konsumenci mają wysoką świadomość prawną swoich praw, a w szczególności prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość i nie sposób pominąć tej kwestii operacyjnej przy planach poważnego zaangażowania się w sprzedaż na rynku niemieckim. Niemcy wiedzą, że mają prawo do zwrotu (także eBay, Amazon, Hitmeister i inne platformy wyraźnie edukują klientów w tym zakresie) i wiedzą też w większości kto i na jakich zasadach ponosi wówczas  koszty przesyłek.

Obsługa zwrotów obejmuje :

 • utworzenie etykiety zwrotnej dla klienta z Niemiec (koszt przesyłki od 4,50 EUR)
 • przyjęcie zwrotu na magazyn w Niemczech
 • raportowanie
 • magazynowanie (powierzchnia od 1 do 4 europalet)
 • regularną konsolidację i przygotowanie do wysyłki

Zwroty mogą być magazynowe oraz konsolidowane i zwracane do Polski regularnie lub ad hoc.

Procedura zwrotu

Klient który chce zwrócić zakupiony towar, może to zrobić na 2 sposoby :

 1. samodzielnie wyśle towar na adres wskazany przez Ciebie w regulaminie i warunkach zwrotu,
 2. przejmiesz od klienta cały proces udostępniając mu etykietę kurierską DHL na przesyłkę zwrotną (uprzednio dołączona do paczki z towarem lub wysłana mailem w pliku PDF.)

Jeżeli przesyłka zwrotna waży poniżej 31,5 kg, sprzedawca nie ma obowiązku odbierać jej od klienta za pośrednictwem kuriera. Konsument może sam nadać taką przesyłkę na poczcie , paczkomacie lub w PaketShop.

W celu zachowania pełnej kontroli nad procesem zwrotu i kosztami ale także by zapewnić komfort kupującemu, sugerujemy korzystanie  z opcji nr 2) tzn. udostępnienia klientowi etykiety zwrotnej DHL

Dzięki temu zachowujesz pełną kontrolę nad procesem zwrotu, oszczędzasz czas na korespondowanie i ustalanie jakim kurierem klient wysłał zwrot, jaki jest numer trackingowy przesyłki, eliminujesz ryzyko złego zaadresowania przesyłki przez kleinta (np. na adres firmy w Polsce), a przede wszystkim ograniczasz koszty zwrotów.

W sytuacji, gdy wartość zwracanego towaru przekracza 40 EUR (konieczność zwrotu kosztów przesyłki „w obydwie strony”) i klient zadeklarował zwrot, udostępniasz mu etykietę zwrotną (wysyłasz ją wcześniej z towarem lub dosyłasz mailem w PDF) a on odsyła towar na Twój magazyn w Goerlitz. Kontrolujesz wówczas w pełnym stopniu proces zwrotu i jego koszty. Gdy pozwolisz klientowi na to, by wysłał zwrot samodzielnie, zrobi to płacąc więcej za taką przesyłkę na poczcie / Paketshopie i będzie domagał się od Ciebie zwrotu wydanej kwoty. Zdarzają się też przypadki, że klienci wysyłają zwroty „na koszt odbiorcy” (koszt takiego zwrotu na terenie Niemiec wynosi 12,50 EUR).

W przypadku, gdy wartość zwracanego towaru nie przekracza 40 EUR (klient ponosi koszty zwrotu we własnym zakresie), możesz postąpić identycznie jak wyżej. Różnica polega na tym, że koszty przesyłki zwrotnej możesz mu potrącić ze zwracanej kwoty (powinieneś go jednak wcześniej o tym poinformować).

W obydwu przypadkach zachowujesz pełną kontrolę nad procesem zwrotu i jego kosztami, nie ponosząc ich w stopniu większym, niż wymaga tego niemieckie prawo konsumenckie.

Etykieta zwrotna może być utworzona w 2 opcjach :

 1.  jednocześnie z przygotowaniem wysyłki drukowana jest etykieta zwrotna, którą można dołączyć do faktury / rachunku. Etykieta zawiera już dane nadawcy (klienta) i odbiorcy (Twój magazyn w Niemczech)
 2. generujesz etykietę zwrotną ad hoc, gdy klient zadeklaruje chęć zwrotu i zapyta Cię w jaki sposób ma odesłać zakupiony towar.

Etykieta jest opłacona i aktywna tzn. klient może ją nakleić na paczkę i nadać w jednym z 15 000 punktów DHL Deutsche Post w całych Niemczech  w dogodnym dla niego terminie.

Oddział firmy w Niemczech / Twoja firma w Niemczech

Dzięki adresowi biznesowemu, możesz założyć tzw. niesamodzielny oddział firmy w Niemczech (unselbständige Betriebsstätte). Z punktu widzenia formalnego jest to dodatkowy adres wykonywania działalności, z tą różnicą że znajduje się w Niemczech. Taka formuła pozwala z jednej strony na prowadzenie dalej firmy w Polsce, a z drugiej strony zyskuje się możliwość posługiwania się w celach marketingowych adresem w Niemczech. Można go wykorzystać w danych rejestrowych eBay oraz innych platformach e-commerce (hitmeister.de, rakuten.de), na stronie internetowej jak również można go umieścić na fakturze jako dodatkowy adres firmy. Dzięki naszym rozwiązaniom…

Oddział firmy w Niemczech to zwiększenie wiarygodności u klientów detalicznych zarówno w Niemczech jak również w innych krajach EU.

Nasze rozwiązanie umożliwia rejestrację konta PayPal z niemieckim adresem billingowym. Prowizja od płatności dokonywanych przez niemieckich klientów wynosi 1,9% (z możliwością redukcji do 1,2%) zamiast 3,9%. Dodatkowo unikasz kosztów przewalutowania 4%. Dzięki temu możesz zaoszczędzić 5-6% od wpłat w EUR od niemieckich klientów i 4% od wpłat w EUR od klientów z innych krajów EU.

Niemiecki numer podatkowy VAT

Jeżeli planujesz mocne zaangażowanie za Odrą, rozważ opcję rejestracji w Niemczech dla celów VAT. Możesz to zrobić dobrowolnie i zostać płatnikiem niemieckiego VAT zanim przekroczysz limit 100 000 EUR przy sprzedaży wysyłkowej.

Dzięki temu rozwiązaniu, możesz oferować swoje produkty z niemieckim 19% VAT (Mehrwertsteuer), odliczając wcześniej w pełnej wysokości polski 23% VAT. Tym samym, pozostawiając ceny netto na takim samym poziomie możesz jednocześnie zwiększyć marżę o 4% przy sprzedaży dla klientów detalicznych. Jeżeli wśród Twoich klientów są firmy, które nie posiadają „unijnego” numeru identyfikacji podatkowej, faktury z 19% VAT też będą dla nich korzystne, ponieważ będą mogli rozliczyć  niemiecki VAT (MwSt.) zawarty w cenie produktu.

Miesięczne lub kwartalne deklaracje VAT (Umsatzsteuer-Voranmeldung) przygotuje dla Ciebie profesjonalne biuro niemieckiego księgowego z uprawnieniami doradcy podatkowego (Steuerberater) już od 50 EUR miesięcznie.

0

0

0

Niemiecki adres do wysyłek i zwrotów

umożliwia realizację jednocześnie 2 celów :

 • poinformowanie klienta, że wysyłka będzie się odbywała z terenu Niemiec
 • zminimalizowanie kosztów obsługi  zwrotów konsumenckich i ewentualnych reklamacji

Dysponując możliwością wysyłki bezpośrednio z Niemiec zyskujesz ogromną korzyść marketingową w komunikacji z klientem. Klient wie, że wysyłka będzie odbywała się z Niemiec, dostawa nastąpi szybko i jest przewidywalna. Wpływa to też na bezpieczeństwo transakcji – kupujący wie, że w sytuacji gdy będzie chciał odstąpić od umowy, jego prawa konsumenta będą respektowane, a towar będzie mógł odesłać na adres w Niemczech, a nie do Polski. Wiele badań potwierdza regułę, że ułatwienie klientowi możliwości zwrotu towaru (etykieta zwrotna, jasna i łatwo dostępna informacja na temat procedury zwrotu) wcale nie zwiększa ryzyka zwrotu, ma za to duży wpływ na jego decyzję o zakupie.

Adres do zwrotów pozwala radykalnie zminimalizować koszty zwrotów konsumenckich ale także związanych np. z reklamacjami. Koszt przesyłki importowej z Niemiec do Polski to min. 25 EUR, a w sytuacji gdy kupujący chce samodzielnie odesłać towar do Polski, koszt zwrotu to min.16 EUR. W Eurohermes koszt przesyłki od niemieckiego klienta do naszego magazynu w Goerlitz wynosi od 4,50 do 5,90 EUR (do 31,5 kg), a obsługa zwrotu (przyjęcie na magazyn, magazynowanie, raportowanie, konsolidacja i ewentualnie wysłanie z Polski na dowolny adres) w każdym planie abonamentowym jest bezpłatna.

Zgodnie z niemieckim prawem konsumenckim , które obowiązuje również w stosunku sprzedawców mających siedzibę zagranicą i sprzedających wysyłkowo do Niemiec,  konsument ma prawo do zwrotu towaru zakupionego na odległość w ciągu 14 dni (Rückgaberecht bei Verbraucherverträgen).  Zawsze w takim przypadku koszty dostawy, które zapłacił konsument i są wyszczególnione na fakturze / paragonie,  muszą mu być zwrócone w pełnej wysokości. Koszty przesyłki zwrotnej ponosi kupujący. Szczególne uregulowanie w tym zakresie wprowadził Amazon, wymagając by sprzedawca udostępniał adres do zwrotów w każdym kraju w którym prowadzi się sprzedaż. Jeżeli taki adres nie będzie zapewniony, sprzedawca musi pokryć koszty przesyłki zwrotnej.

Jeżeli przesyłka zwrotna waży poniżej 31,5 kg, sprzedawca nie ma obowiązku odbierać przesyłkę od klienta za pośrednictwem kuriera. Konsument może sam nadać przesyłkę na poczcie , paczkmacie lub w PaketShop.

Decydując się na którykolwiek z planów abonamentowych, otrzymujesz niemiecki adres nadawczy z Twoją nazwą handlową.

W każdym z abonamentów masz  zagwarantowaną bezpłatną obsługę zwrotów i korespondencji w naszym biurze w Niemczech. Obsługa korespondencji obejmuje przyjęcie i odesłanie bezpłatnie pod wskazany adres w Polsce korespondencji pocztowej do 500 g. Kody aktywacyjne do usług elektronicznych ja również pozostała korespondencja może być digitalizowana

Niemieccy konsumenci mają wysoką świadomość prawną swoich praw, a w szczególności prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość i nie sposób pominąć tej kwestii operacyjnej przy planach poważnego zaangażowania się w sprzedaż na rynku niemieckim. Niemcy wiedzą, że mają prawo do zwrotu (także eBay, Amazon, Hitmeister i inne platformy wyraźnie edukują klientów w tym zakresie) i wiedzą też w większości kto i na jakich zasadach ponosi wówczas  koszty przesyłek.

Obsługa zwrotów obejmuje :

 • utworzenie etykiety zwrotnej dla klienta z Niemiec (koszt przesyłki od 4,50 EUR)
 • przyjęcie zwrotu na magazyn w Niemczech
 • raportowanie
 • magazynowanie (powierzchnia od 1 do 4 europalet)
 • regularną konsolidację i przygotowanie do wysyłki

Zwroty mogą być magazynowe oraz konsolidowane i zwracane do Polski regularnie lub ad hoc.

Procedura zwrotu

Klient który chce zwrócić zakupiony towar, może to zrobić na 2 sposoby :

 1. samodzielnie wyśle towar na adres wskazany przez Ciebie w regulaminie i warunkach zwrotu,
 2. przejmiesz od klienta cały proces udostępniając mu etykietę kurierską DHL na przesyłkę zwrotną (uprzednio dołączona do paczki z towarem lub wysłana mailem w pliku PDF.)

Jeżeli przesyłka zwrotna waży poniżej 31,5 kg, sprzedawca nie ma obowiązku odbierać jej od klienta za pośrednictwem kuriera. Konsument może sam nadać taką przesyłkę na poczcie , paczkomacie lub w PaketShop.

W celu zachowania pełnej kontroli nad procesem zwrotu i kosztami ale także by zapewnić komfort kupującemu, sugerujemy korzystanie  z opcji nr 2) tzn. udostępnienia klientowi etykiety zwrotnej DHL

Dzięki temu zachowujesz pełną kontrolę nad procesem zwrotu, oszczędzasz czas na korespondowanie i ustalanie jakim kurierem klient wysłał zwrot, jaki jest numer trackingowy przesyłki, eliminujesz ryzyko złego zaadresowania przesyłki przez kleinta (np. na adres firmy w Polsce), a przede wszystkim ograniczasz koszty zwrotów.

W sytuacji, gdy wartość zwracanego towaru przekracza 40 EUR (konieczność zwrotu kosztów przesyłki „w obydwie strony”) i klient zadeklarował zwrot, udostępniasz mu etykietę zwrotną (wysyłasz ją wcześniej z towarem lub dosyłasz mailem w PDF) a on odsyła towar na Twój magazyn w Goerlitz. Kontrolujesz wówczas w pełnym stopniu proces zwrotu i jego koszty. Gdy pozwolisz klientowi na to, by wysłał zwrot samodzielnie, zrobi to płacąc więcej za taką przesyłkę na poczcie / Paketshopie i będzie domagał się od Ciebie zwrotu wydanej kwoty. Zdarzają się też przypadki, że klienci wysyłają zwroty „na koszt odbiorcy” (koszt takiego zwrotu na terenie Niemiec wynosi 12,50 EUR).

W przypadku, gdy wartość zwracanego towaru nie przekracza 40 EUR (klient ponosi koszty zwrotu we własnym zakresie), możesz postąpić identycznie jak wyżej. Różnica polega na tym, że koszty przesyłki zwrotnej możesz mu potrącić ze zwracanej kwoty (powinieneś go jednak wcześniej o tym poinformować).

W obydwu przypadkach zachowujesz pełną kontrolę nad procesem zwrotu i jego kosztami, nie ponosząc ich w stopniu większym, niż wymaga tego niemieckie prawo konsumenckie.

Etykieta zwrotna może być utworzona w 2 opcjach :

 1.  jednocześnie z przygotowaniem wysyłki drukowana jest etykieta zwrotna, którą można dołączyć do faktury / rachunku. Etykieta zawiera już dane nadawcy (klienta) i odbiorcy (Twój magazyn w Niemczech)
 2. generujesz etykietę zwrotną ad hoc, gdy klient zadeklaruje chęć zwrotu i zapyta Cię w jaki sposób ma odesłać zakupiony towar.

Etykieta jest opłacona i aktywna tzn. klient może ją nakleić na paczkę i nadać w jednym z 15 000 punktów DHL Deutsche Post w całych Niemczech  w dogodnym dla niego terminie.

Oddział firmy w Niemczech / Twoja firma w Niemczech

Dzięki adresowi biznesowemu, możesz założyć tzw. niesamodzielny oddział firmy w Niemczech (unselbständige Betriebsstätte). Z punktu widzenia formalnego jest to dodatkowy adres wykonywania działalności, z tą różnicą że znajduje się w Niemczech. Taka formuła pozwala z jednej strony na prowadzenie dalej firmy w Polsce, a z drugiej strony zyskuje się możliwość posługiwania się w celach marketingowych adresem w Niemczech. Można go wykorzystać w danych rejestrowych eBay oraz innych platformach e-commerce (hitmeister.de, rakuten.de), na stronie internetowej jak również można go umieścić na fakturze jako dodatkowy adres firmy. Dzięki naszym rozwiązaniom…

Oddział firmy w Niemczech to zwiększenie wiarygodności u klientów detalicznych zarówno w Niemczech jak również w innych krajach EU.

Nasze rozwiązanie umożliwia rejestrację konta PayPal z niemieckim adresem billingowym. Prowizja od płatności dokonywanych przez niemieckich klientów wynosi 1,9% (z możliwością redukcji do 1,2%) zamiast 3,9%. Dodatkowo unikasz kosztów przewalutowania 4%. Dzięki temu możesz zaoszczędzić 5-6% od wpłat w EUR od niemieckich klientów i 4% od wpłat w EUR od klientów z innych krajów EU.

Jeżeli planujesz mocne zaangażowanie za Odrą, rozważ opcję rejestracji w Niemczech dla celów VAT. Możesz to zrobić dobrowolnie i zostać płatnikiem niemieckiego VAT zanim przekroczysz limit 100 000 EUR przy sprzedaży wysyłkowej.

Dzięki temu rozwiązaniu, możesz oferować swoje produkty z niemieckim 19% VAT (Mehrwertsteuer), odliczając wcześniej w pełnej wysokości polski 23% VAT. Tym samym, pozostawiając ceny netto na takim samym poziomie możesz jednocześnie zwiększyć marżę o 4% przy sprzedaży dla klientów detalicznych. Jeżeli wśród Twoich klientów są firmy, które nie posiadają „unijnego” numeru identyfikacji podatkowej, faktury z 19% VAT też będą dla nich korzystne, ponieważ będą mogli rozliczyć  niemiecki VAT (MwSt.) zawarty w cenie produktu.

Miesięczne lub kwartalne deklaracje VAT (Umsatzsteuer-Voranmeldung) przygotuje dla Ciebie profesjonalne biuro niemieckiego księgowego z uprawnieniami doradcy podatkowego (Steuerberater) już od 50 EUR miesięcznie.

Chcesz rozpocząć sprzedaż w Niemczech ale nie wiesz od czego zacząć ?

Doradztwo obejmuje min.:

 • założenie konta biznesowego na eBay.de i wstępna konfiguracja
 • pomoc przy założeniu konta w niemieckim banku bez konieczności przyjazdu do Niemiec
 • podwyższanie limitów sprzedaży na eBay.de (telefoniczny kontakt z eBay Kundendienst)
 • regulamin sprzedaży : eBay, Amazon, Yatego, Auvito, MeinPaket.de, Shopgate, Kauflux (1 platforma w cenie abonamentu, dodatkowe : + 10 EUR /mies.) z comiesięczną aktualizacją, przygotowany przez niemiecką kancelarię prawną wyspecjalizowaną w prawie internetowym
 • program do fakturowania min. z językiem angielskim i niemieckim (cloud)
 • 1-2 godzin w miesiącu na dodatkowe konsultacje
 • praktyczne porady dotyczące komunikacji z klientem niemieckiem

Hey! I am first heading line feel free to change me

I am promo text. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Niemiecki adres do wysyłek i zwrotów

umożliwia realizację jednocześnie 2 celów :

 • poinformowanie klienta, że wysyłka będzie się odbywała z terenu Niemiec
 • zminimalizowanie kosztów obsługi  zwrotów konsumenckich i ewentualnych reklamacji

Dysponując możliwością wysyłki bezpośrednio z Niemiec zyskujesz ogromną korzyść marketingową w komunikacji z klientem. Klient wie, że wysyłka będzie odbywała się z Niemiec, dostawa nastąpi szybko i jest przewidywalna. Wpływa to też na bezpieczeństwo transakcji – kupujący wie, że w sytuacji gdy będzie chciał odstąpić od umowy, jego prawa konsumenta będą respektowane, a towar będzie mógł odesłać na adres w Niemczech, a nie do Polski. Wiele badań potwierdza regułę, że ułatwienie klientowi możliwości zwrotu towaru (etykieta zwrotna, jasna i łatwo dostępna informacja na temat procedury zwrotu) wcale nie zwiększa ryzyka zwrotu, ma za to duży wpływ na jego decyzję o zakupie.

Adres do zwrotów pozwala radykalnie zminimalizować koszty zwrotów konsumenckich ale także związanych np. z reklamacjami. Koszt przesyłki importowej z Niemiec do Polski to min. 25 EUR, a w sytuacji gdy kupujący chce samodzielnie odesłać towar do Polski, koszt zwrotu to min.16 EUR. W Eurohermes koszt przesyłki od niemieckiego klienta do naszego magazynu w Goerlitz wynosi od 4,50 do 5,90 EUR (do 31,5 kg), a obsługa zwrotu (przyjęcie na magazyn, magazynowanie, raportowanie, konsolidacja i ewentualnie wysłanie z Polski na dowolny adres) w każdym planie abonamentowym jest bezpłatna.

Zgodnie z niemieckim prawem konsumenckim , które obowiązuje również w stosunku sprzedawców mających siedzibę zagranicą i sprzedających wysyłkowo do Niemiec,  konsument ma prawo do zwrotu towaru zakupionego na odległość w ciągu 14 dni (Rückgaberecht bei Verbraucherverträgen).  Zawsze w takim przypadku koszty dostawy, które zapłacił konsument i są wyszczególnione na fakturze / paragonie,  muszą mu być zwrócone w pełnej wysokości. Koszty przesyłki zwrotnej ponosi kupujący. Szczególne uregulowanie w tym zakresie wprowadził Amazon, wymagając by sprzedawca udostępniał adres do zwrotów w każdym kraju w którym prowadzi się sprzedaż. Jeżeli taki adres nie będzie zapewniony, sprzedawca musi pokryć koszty przesyłki zwrotnej.

Jeżeli przesyłka zwrotna waży poniżej 31,5 kg, sprzedawca nie ma obowiązku odbierać przesyłkę od klienta za pośrednictwem kuriera. Konsument może sam nadać przesyłkę na poczcie , paczkmacie lub w PaketShop.

Decydując się na którykolwiek z planów abonamentowych, otrzymujesz niemiecki adres nadawczy z Twoją nazwą handlową.

Bezpłatna obsługa zwrotów i korespondencji

W każdym z abonamentów masz  zagwarantowaną bezpłatną obsługę zwrotów i korespondencji w naszym biurze w Niemczech. Obsługa korespondencji obejmuje przyjęcie i odesłanie bezpłatnie pod wskazany adres w Polsce korespondencji pocztowej do 500 g. Kody aktywacyjne do usług elektronicznych ja również pozostała korespondencja może być digitalizowana

Niemieccy konsumenci mają wysoką świadomość prawną swoich praw, a w szczególności prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość i nie sposób pominąć tej kwestii operacyjnej przy planach poważnego zaangażowania się w sprzedaż na rynku niemieckim. Niemcy wiedzą, że mają prawo do zwrotu (także eBay, Amazon, Hitmeister i inne platformy wyraźnie edukują klientów w tym zakresie) i wiedzą też w większości kto i na jakich zasadach ponosi wówczas  koszty przesyłek.

Obsługa zwrotów obejmuje :

 • utworzenie etykiety zwrotnej dla klienta z Niemiec (koszt przesyłki od 4,50 EUR)
 • przyjęcie zwrotu na magazyn w Niemczech
 • raportowanie
 • magazynowanie (powierzchnia od 1 do 4 europalet)
 • regularną konsolidację i przygotowanie do wysyłki

Zwroty mogą być magazynowe oraz konsolidowane i zwracane do Polski regularnie lub ad hoc.

Procedura zwrotu

Klient który chce zwrócić zakupiony towar, może to zrobić na 2 sposoby :

 1. samodzielnie wyśle towar na adres wskazany przez Ciebie w regulaminie i warunkach zwrotu,
 2. przejmiesz od klienta cały proces udostępniając mu etykietę kurierską DHL na przesyłkę zwrotną (uprzednio dołączona do paczki z towarem lub wysłana mailem w pliku PDF.)

Jeżeli przesyłka zwrotna waży poniżej 31,5 kg, sprzedawca nie ma obowiązku odbierać jej od klienta za pośrednictwem kuriera. Konsument może sam nadać taką przesyłkę na poczcie , paczkomacie lub w PaketShop.

W celu zachowania pełnej kontroli nad procesem zwrotu i kosztami ale także by zapewnić komfort kupującemu, sugerujemy korzystanie  z opcji nr 2) tzn. udostępnienia klientowi etykiety zwrotnej DHL

Dzięki temu zachowujesz pełną kontrolę nad procesem zwrotu, oszczędzasz czas na korespondowanie i ustalanie jakim kurierem klient wysłał zwrot, jaki jest numer trackingowy przesyłki, eliminujesz ryzyko złego zaadresowania przesyłki przez kleinta (np. na adres firmy w Polsce), a przede wszystkim ograniczasz koszty zwrotów.

W sytuacji, gdy wartość zwracanego towaru przekracza 40 EUR (konieczność zwrotu kosztów przesyłki „w obydwie strony”) i klient zadeklarował zwrot, udostępniasz mu etykietę zwrotną (wysyłasz ją wcześniej z towarem lub dosyłasz mailem w PDF) a on odsyła towar na Twój magazyn w Goerlitz. Kontrolujesz wówczas w pełnym stopniu proces zwrotu i jego koszty. Gdy pozwolisz klientowi na to, by wysłał zwrot samodzielnie, zrobi to płacąc więcej za taką przesyłkę na poczcie / Paketshopie i będzie domagał się od Ciebie zwrotu wydanej kwoty. Zdarzają się też przypadki, że klienci wysyłają zwroty „na koszt odbiorcy” (koszt takiego zwrotu na terenie Niemiec wynosi 12,50 EUR).

W przypadku, gdy wartość zwracanego towaru nie przekracza 40 EUR (klient ponosi koszty zwrotu we własnym zakresie), możesz postąpić identycznie jak wyżej. Różnica polega na tym, że koszty przesyłki zwrotnej możesz mu potrącić ze zwracanej kwoty (powinieneś go jednak wcześniej o tym poinformować).

W obydwu przypadkach zachowujesz pełną kontrolę nad procesem zwrotu i jego kosztami, nie ponosząc ich w stopniu większym, niż wymaga tego niemieckie prawo konsumenckie.

Etykieta zwrotna może być utworzona w 2 opcjach :

 1.  jednocześnie z przygotowaniem wysyłki drukowana jest etykieta zwrotna, którą można dołączyć do faktury / rachunku. Etykieta zawiera już dane nadawcy (klienta) i odbiorcy (Twój magazyn w Niemczech)
 2. generujesz etykietę zwrotną ad hoc, gdy klient zadeklaruje chęć zwrotu i zapyta Cię w jaki sposób ma odesłać zakupiony towar.

Etykieta jest opłacona i aktywna tzn. klient może ją nakleić na paczkę i nadać w jednym z 15 000 punktów DHL Deutsche Post w całych Niemczech  w dogodnym dla niego terminie.

Oddział firmy w Niemczech / Twoja firma w Niemczech

Dzięki adresowi biznesowemu, możesz założyć tzw. niesamodzielny oddział firmy w Niemczech (unselbständige Betriebsstätte). Z punktu widzenia formalnego jest to dodatkowy adres wykonywania działalności, z tą różnicą że znajduje się w Niemczech. Taka formuła pozwala z jednej strony na prowadzenie dalej firmy w Polsce, a z drugiej strony zyskuje się możliwość posługiwania się w celach marketingowych adresem w Niemczech. Można go wykorzystać w danych rejestrowych eBay oraz innych platformach e-commerce (hitmeister.de, rakuten.de), na stronie internetowej jak również można go umieścić na fakturze jako dodatkowy adres firmy. Dzięki naszym rozwiązaniom…

Oddział firmy w Niemczech to zwiększenie wiarygodności u klientów detalicznych zarówno w Niemczech jak również w innych krajach EU.

Nasze rozwiązanie umożliwia rejestrację konta PayPal z niemieckim adresem billingowym. Prowizja od płatności dokonywanych przez niemieckich klientów wynosi 1,9% (z możliwością redukcji do 1,2%) zamiast 3,9%. Dodatkowo unikasz kosztów przewalutowania 4%. Dzięki temu możesz zaoszczędzić 5-6% od wpłat w EUR od niemieckich klientów i 4% od wpłat w EUR od klientów z innych krajów EU.

Niemiecki numer podatkowy VAT

Jeżeli planujesz mocne zaangażowanie za Odrą, rozważ opcję rejestracji w Niemczech dla celów VAT. Możesz to zrobić dobrowolnie i zostać płatnikiem niemieckiego VAT zanim przekroczysz limit 100 000 EUR przy sprzedaży wysyłkowej.

Dzięki temu rozwiązaniu, możesz oferować swoje produkty z niemieckim 19% VAT (Mehrwertsteuer), odliczając wcześniej w pełnej wysokości polski 23% VAT. Tym samym, pozostawiając ceny netto na takim samym poziomie możesz jednocześnie zwiększyć marżę o 4% przy sprzedaży dla klientów detalicznych. Jeżeli wśród Twoich klientów są firmy, które nie posiadają „unijnego” numeru identyfikacji podatkowej, faktury z 19% VAT też będą dla nich korzystne, ponieważ będą mogli rozliczyć  niemiecki VAT (MwSt.) zawarty w cenie produktu.

Miesięczne lub kwartalne deklaracje VAT (Umsatzsteuer-Voranmeldung) przygotuje dla Ciebie profesjonalne biuro niemieckiego księgowego z uprawnieniami doradcy podatkowego (Steuerberater) już od 50 EUR miesięcznie.

1.

Wyslij do nas wiadomość na rejestracja-vat@doksy.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla quam velit, vulputate eu pharetra nec, mattis ac neque. Duis vulputate commodo lectus, ac blandit elit tincidunt id. Sed rhoncus, tortor sed eleifend tristique, tortor mauris molestie elit, et lacinia ipsum quam nec dui. Quisque nec mauris sit amet elit iaculis pretium sit amet quis magna. Aenean velit odio, elementum in tempus ut, vehicula eu diam. Pellentesque rhoncus aliquam mattis. Ut vulputate eros sed felis sodales nec vulputate justo hendrerit. Vivamus varius pretium ligula, a aliquam odio euismod sit amet. Quisque laoreet sem
2016

test

sdhsdhsth
2016

srthrt

srthsthsrth
2016

FV wersja z lpgo
dhdrth dhdtrhdrt drthdrthdr rthrdth rtdhdrt hrdt rt hd rtd hr
FV wersja z lpgo
dhdrth dhdtrhdrt drthdrthdr rthrdth rtdhdrt hrdt rt hd rtd hr
FV wersja z lpgo
dhdrth dhdtrhdrt drthdrthdr rthrdth rtdhdrt hrdt rt hd rtd hr
FV wersja z lpgo
dhdrth dhdtrhdrt drthdrthdr rthrdth rtdhdrt hrdt rt hd rtd hr
FV wersja z lpgo
dhdrth dhdtrhdrt drthdrthdr rthrdth rtdhdrt hrdt rt hd rtd hr
FV wersja z lpgo
dhdrth dhdtrhdrt drthdrthdr rthrdth rtdhdrt hrdt rt hd rtd hr
FV wersja z lpgo
dhdrth dhdtrhdrt drthdrthdr rthrdth rtdhdrt hrdt rt hd rtd hr

hvhkjhk

bhjkgh

  • vbhmbvhm
  • bhj,bhj,
  • bhj,bhj,

  bhlb

  lhbjlb
  bhj

  bhlb

  lhbjlb
  bhj

  bhlb

  lhbjlb
  bhj

  bhlb

  lhbjlb
  bhj

  bhlb

  lhbjlb
  bhj

  bhlb

  lhbjlb
  bhj
  hjlhbj

  Hey! I am first heading line feel free to change me

  I am promo text. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  fdshsdf

  1

  gdfgjfgjh

  dfhdf

  dfhdf dsfhsdf dsfdsf